Pro nové zájemce o členství!

Chcete se přihlásit? Využijte zjednodušenou přijímací proceduru. 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

 

Konference a VIII. valná hromada KTČM

Prezidentem Komory tradiční čínské medicíny byl zvolen
respektovaný odborník TČM MUDr. Jozef Lucký

17. února 2018, Praha; Komora Tradiční čínské medicíny, z.s.

Dne 17. února 2018 se v Braunově domě v Praze odehrály hned dvě důležité události pro tradiční čínskou medicínu (TČM) v České republice, a to mezioborová konference „Tradiční čínská medicína ve třetím tisíciletí“ a volební 8. valná hromada Komory TČM.

Číst dál...

Podpora návrhu zákona. Dopis senátorům.

Vážená paní senátorko, vážený pane senátore,

obracíme se na Vás jménem Komory tradiční čínské medicíny,z.s.profesního spolku sdružujícího odborníky v oboru TCM na území ČR, a jménem nejprestižnějších vzdělávacích institucí působících na našem území, které naplňují přísná akreditační kritéria doporučená Komorou TCM a ETCMA pro vzdělávací instituce, jménem I. školy tradiční čínské medicíny a jménem TCM Institutu.

Číst dál...

Prohlášení Komory tradiční čínské medicíny týkající se vzácných živočichů a rostlin

Prohlašujeme, že Komora tradiční čínské medicíny respektuje mezinárodní úmluvy o ochraně vzácných rostlin a živočichů – CITES a není jí v současné době znám žádný případ jejího porušování.

Číst dál...

Přihláška na přednášku Alternativní medicína a právo

CESMEZ, z.s., (Centrum pro sociologii medicíny a zdravotnictví) organizuje přednášku prof. JUDr. Ivo Telce, CSc. na téma "Alternativní medicína a právo". Ve své přednášce podává prof. Telec právní analýzu situace komplementární a alternativní medicíny v ČR. Přednáška je vhodná pro odborníky z řad lékařů, zejména zástupců České lékařské komory a představitele lékařského a právního vzdělávání i praxe. Dále může být užitečná pro tvůrce zdravotní a sociální politiky a pro představitele zdravotních pojišťoven. Zajímavá je pro všechny pracovníky zdravotních, sociálních a vzdělávacích služeb, kteří chtějí porozumět dané problematice.

Číst dál...

Pod peticí Podpořte TČM v ČR je již dva a půl tisíce podpisů

V prosinci 2012 začala Komora TČM se sběrem podpisů pod petici Podpořte tradiční čínskou medicínu v ČR.

K dnešnímu dni bylo nasbíráno celkem 2 447 přímých podpisů a dalších 933 pod elektronickou verzí petice.


 

Ve sbírání podpisů i nadále pokračujeme, proto prosíme a vyzýváme všechny členy Komory TČM, aby se do této aktivity zapojili.

Formulář petice ke stažení a vytištění najdete v levém sloupci webu KTČM.

Všem, kteří se na sběru podpisů podíleli děkujeme a věříme, že počet nasbíraných podpisů ještě zdaleka není konečný.

MUDr. Jiří Bílek
Prezident KTČM

ROZHOVOR: MUDr. Jiří Bílek, prezident Komory TČM

Před nedávnem vyšly prováděcí předpisy k zákonu o zdravotních službách z roku 2012 a státní správa jej začala aplikovat. Co Komora podniká v reakci na tento zákon a hlavně na to, co se začalo dít v praxi?

Číst dál...

Otevřený dopis KTČM

Ve čtvrtek 5.12. 2014 byl odeslán otevřený dopis adresovaný do Kanceláře prezidenta ČR, Úřadu vlády ČR, Ministerstva zdravotnictví, školství, spravedlnosti, práce a sociálních věcí Senátu a Parlamentu.

Celé znění dopisu v tomto článku.

Číst dál...

Strategie WHO pro tradiční medicínu: 2014-2023

V prosinci loňského roku vydala WHO (Světová zdravotnická organizace) klíčový dokument, jenž představil strategii rozvoje metod tradiční a komplementátní medicíny (T&CM) v období 2014-2023. Dokument shrnuje globální růst významu T&CM, stanovuje priority dalšího rozvoje a nabádá vlády členských států k začleňování T&CM do systémů péče o zdraví. Doufáme, že i vláda ČR se připojí k mnoha zemím vyspělého světa, kde je vzdělání a praxe v oborech T&CM již intergální součástí společnosti.

Číst dál...

Evidence Based Acupuncture - Akupunktura založená na důkazech.                      Hledáme dobrovolné překladatele pro texty na převratném webovém portálu.

Velmi často se setkáváme s názorem, že akupunktura není metodou, která splňuje kriteria EBM (Evidence Based Medicine = medicína založená na důkazech). S tímto dnes již neopodstatněným tvrzením se rozhodl bojovat náš kolega z Polska, Dr. Bartosz Chmielnicki, který vlastními silami rozjel portál http://evidencebasedacupuncture.org/

Číst dál...

Podpořte tradiční čínskou medicínu. Připojte svůj podpis pod petici.

Podpořte tradiční čínskou medicínu. Připojte svůj podpis pod petici

On-line petice

www.petice24.com/podporuji_tradini_inskou_medicinu_v_r

Vážení přátelé a příznivci tradiční čínské medicíny.

obracíme se na Vás s žádostí a Vaši přímou podporu, kterou můžete vyjádřit připojením svého podpisu pod Petici na podporu tradiční čínské medicíny.
Předem děkujeme!

Petice Komory TČM adresovaná: Prezidentovi ČR, Senátu ČR, Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, Ministerstvu zdravotnictví ČR, Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR

Číst dál...