VIII. valná hromada

Vážení členové Komory TČM,

dne 17.2.2018 se bude konat již VIII. valná hromada, na kterou Vás všechny srdečně zveme. Vzhledem k tomu, že jedním z hlavních bodů programu bude volba nového prezidenta a představenstva Komory TČM, věříme, že se sejdeme v co nejhojnějším počtu.

Místo konání a podrobný program oznámíme s dostatečným předstihem.

Číst dál...

Podpora návrhu zákona. Dopis senátorům.

Vážená paní senátorko, vážený pane senátore,

obracíme se na Vás jménem Komory tradiční čínské medicíny,z.s.profesního spolku sdružujícího odborníky v oboru TCM na území ČR, a jménem nejprestižnějších vzdělávacích institucí působících na našem území, které naplňují přísná akreditační kritéria doporučená Komorou TCM a ETCMA pro vzdělávací instituce, jménem I. školy tradiční čínské medicíny a jménem TCM Institutu.

Číst dál...

VII. valná hromada

Dne 4.2. 2017, tedy dle tradice první sobotu po čínském Novém roce, konala v prostorách na Senovážném náměstí 23 již VII. valná hromada Komory TČM. Zúčastnilo se jí celkem 20 členů Komory.

Číst dál...

Prohlášení Komory tradiční čínské medicíny týkající se vzácných živočichů a rostlin

Prohlašujeme, že Komora tradiční čínské medicíny respektuje mezinárodní úmluvy o ochraně vzácných rostlin a živočichů – CITES a není jí v současné době znám žádný případ jejího porušování.

Číst dál...

Pozvánka na VII. valnou hromadu

Vážení přátelé, členové Komory TČM,

  dovolte, abych Vás jménem představenstva pozval na 7. valnou hromadu  Komory TČM, která se podle naší tradice koná první sobotu po začátku  čínského nového roku. Tentokrát se společně rozloučíme s rokem Opice a  přivítáme rok Kohouta.

Číst dál...

Přihláška na přednášku Alternativní medicína a právo

CESMEZ, z.s., (Centrum pro sociologii medicíny a zdravotnictví) organizuje přednášku prof. JUDr. Ivo Telce, CSc. na téma "Alternativní medicína a právo". Ve své přednášce podává prof. Telec právní analýzu situace komplementární a alternativní medicíny v ČR. Přednáška je vhodná pro odborníky z řad lékařů, zejména zástupců České lékařské komory a představitele lékařského a právního vzdělávání i praxe. Dále může být užitečná pro tvůrce zdravotní a sociální politiky a pro představitele zdravotních pojišťoven. Zajímavá je pro všechny pracovníky zdravotních, sociálních a vzdělávacích služeb, kteří chtějí porozumět dané problematice.

Číst dál...

Výstava „TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA BEZ LEGEND A MÝTŮ" začíná 26.9. na Staroměstské radnici!

Ke každé lidské činnosti mýty a legendy patří – jsou tak prostě hezčí, lépe se pamatují a lidé je s větším potěšením dále rozvíjejí. Bez nich ale jsme podstatně blíž holé pravdě, skutečnosti a možnosti uvážlivého využití. A o to někdy jde fakt nejvíc. Tak jsme zkusili poodhrnout, ale nesvléknout. Dobré, ne?

Číst dál...

Kongres čínské medicíny v Krakově v Polsku

Kongres v Krakově

Ještě letos je možné se setkat s mnoha skvělými přednášejícími čínské medicíny, jako je například Mazin Al Khafaji, jeden z autorů známé učebnice Manual of acupuncture, který se zabývá dermatologií a na kongresu bude mít přednášku o ekzémech.

Číst dál...

Pod peticí Podpořte TČM v ČR je již dva a půl tisíce podpisů

V prosinci 2012 začala Komora TČM se sběrem podpisů pod petici Podpořte tradiční čínskou medicínu v ČR.

K dnešnímu dni bylo nasbíráno celkem 2 447 přímých podpisů a dalších 933 pod elektronickou verzí petice.


 

Ve sbírání podpisů i nadále pokračujeme, proto prosíme a vyzýváme všechny členy Komory TČM, aby se do této aktivity zapojili.

Formulář petice ke stažení a vytištění najdete v levém sloupci webu KTČM.

Všem, kteří se na sběru podpisů podíleli děkujeme a věříme, že počet nasbíraných podpisů ještě zdaleka není konečný.

MUDr. Jiří Bílek
Prezident KTČM

VI. valná hromada

V Praze na Senovážném náměstí se dne 13.2016, konala již VI. valná hromada Komory TČM.  I letos taky byla zachována tradice, kdy se VH koná první sobotu po čínském novém roce, který letos vstoupil do znamení opice.

Číst dál...

Nejštědřejší sponzor za rok 2014 a 2015

Komora TČM děkuje všem sponzorům, kteří v roce 2014 a 2015 formou příspěvků, darů a inzerce v časopise Ženšen přispěli na provoz Komory, vydávání časopisu a další aktivity.

Číst dál...