Kongres čínské medicíny v Krakově v Polsku

Ještě letos je možné se setkat s mnoha skvělými přednášejícími čínské medicíny, jako je například Mazin Al Khafaji, jeden z autorů známé učebnice Manual of acupuncture, který se zabývá dermatologií a na kongresu bude mít přednášku o ekzémech.

Logo-KongresuMezi další účastníky patří Bartosz Chmielnicki, známý polský akupunkturista, který pro 1. školu TČM přednášel v Praze poprvé o svém projektu. Jedná se o podivuhodnou spolupráci lékaře a malířky, která maluje kopce jako symboly lidského těla s cestičkami jako meridiány a akupunkturními body jako zastávkami osazenými různými symboly čínské kultury ve vztahu k jejich funkcím. Například bod, kde začíná dráha, se v klasické čínštině nazývá studničkou a na obrázku je krásná kamenná studna i s rumpálem a dalšími atributy podle funkce bodu. Je to malebná pastva pro oči s úžasným didaktickým významem.

Zájemcům o čínskou medicínu asi není třeba představovat Jeremy Rosse, autora učebnice o kombinacích akupunkturních bodů nebo studie porovnávající funkce čínských a na západě rostoucích bylin včetně jejich vzájemných kombinací. Na kongresu bude přednášet o diagnostice. Mezi účastníky bude i Radha Thambirajah, autorka několika učebnic o akupunktuře podle pěti prvků nebo o omlazovací akupunktuře.

S přednáškou nazvanou "Integrativní přístup v akupunktuře u gynekologických onemocnění" na kongresu vystoupí také prezident Komory TČM MUDr. Jiří Bílek.

Takže vítejte v Krakově 14.-16. října 2016. Veškeré informace o kongresu, na který mají studenti členové Komory TCM slevu, včetně ubytování v kongresovém hotelu Europejskij, najdete zde:  www.tcm-kongres.krakow.pl.

MUDr. Ludmila Bendová