Sociologický výzkum - pokyny

Vážení terapeuté TCM. V současné době probíhá sociologický výzkum tradiční čínské medicíny. Prosíme vás tímto o spolupráci, abychom mohli generovat data o významu, výhodách a úspěšnosti našich pacientů čínské medicíny. Pokud se chcete zapojit do výzkumu, prosíme, dodržujte následující pokyny:

Vážená kolegyně, vážený kolego,

v Centru pro sociologii medicíny a zdravotnictví probíhá sociologický výzkum tradiční čínské medicíny. Výzkum probíhá ve spolupráci s Komorou tradiční čínské medicíny – www.komoratcm.cz.

Potřebujeme pro tento výzkum získat praktiky TČM, kteří budou rozdávat dotazníky, a jejich pacienty, kteří mají zkušenosti s tradiční čínskou medicínou a mají za sebou alespoň několik návštěv u praktika.

Výzkum probíhá v Centru pro sociologii medicíny a zdravotnictví (CESMEZ - www.cesmez.cz) pod vedením výzkumné pracovnice PhDr. Evy Křížové. Eva Křížová je nejzkušenější výzkumnou pracovnici v oblasti komplementární a alternativní medicíny (CAM) nejen v ČR, ale také ve střední Evropě.

Pokud se chcete zapojit do výzkumu, prosíme, dodržujte následující pokyny:

1. Přihlaste se do tohoto výzkumu na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., abychom věděli přesně, kolik praktiků dopisy vydává a mohli s Vámi být v kontaktu.

2. Klientům rozdávejte pouze průvodní dopis. Průvodní dopis vydávejte každému klientu jen jedenkrát a až po několika návštěvách, nikoliv při prvním setkání s klientem nebo opakovaně.

3. Zapisujte si denně počet vydaných dopisů, protože je nutné vědět, kolik praktiků se účastnilo a kolik dopisů rozdali.

Výzkum je zcela anonymní, údaje budou prezentovány hromadně, nebude možné vztahovat hodnocení k individuálním výpovědím, nikde nebude uvedeno jméno ani e-mail klienta.

Chápeme, že s výzkumem je spojena administrativa a práce navíc, ale budeme Vám velice vděčni, když budete dodržovat tyto pokyny, protože jedině tak budou mít výsledky výzkumu vypovídací hodnotu.

Důležité je, že informaci obdrží každý klient, který vás navštíví po několikáté. Tedy kromě klienta, který přijde na první návštěvu. Na konci července (k 30. 7. 2018) musíme získat počet vydaných dopisů a počet praktiků, kteří se zúčastnili. Proto Vás velmi prosíme, abyste si našli svůj způsob, jak zaznamenat, že jste klientovi informaci předali a jak na konci spočítat tyto oslovené klienty.

Výzkum probíhá do konce července 30. 7. 2018, takže i nově příchozí se budou moci vyjádřit později v průběhu jara či léta.

Důležité odkazy:

1. Více informací o výzkumu si můžete přečíst zde.

2. Dotazník, který budou klienti vyplňovat je přístupný na www.cesmez.cz/aktuality nebo v aplikaci Google formuláře zde.

3. Průvodní dopis si můžete stáhnout zde.

Děkujeme za Vaši spolupráci!

MUDr. Ludmila Bendová
předsedkyně Československé SinoBiologické společnosti