Přihlásit se

PŘIHLAŠTE SE DO SVÉHO ÚČTU

jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Novinky

Výsledky výzkumu tradiční čínské medicíny

Výsledky výzkumu tradiční čínské medicíny

V březnu jsme Vás informovali o zahájení sociologického výzkumu tradiční čínské medicíny s názvem "Jak vidí léčbu Tradiční čínskou medicínou její uživatelé - 2018" . Výzkum prováděl CESMEZ (Centrum pro sociologii medicíny a zdravotnictví, z.s.) ve spolupráci s Komorou TČM. Zde Vám přinášíme výsledky šetření mezi klienty TČM.

 Od února 2018 do konce července 2018 probíhalo dotazníkové šetření mezi klienty terapeutů Tradiční čínské medicíny, kteří jsou absolventy Školy tradiční čínské medicíny.

Hlavním cílem bylo zjistit, jak uživatelé Tradiční čínské medicíny hodnotí proces a výsledky léčby. Děkujeme všem terapeutům i jejich klientům za laskavou spolupráci. Výsledky poslouží poznávání složité problematiky zdraví a nemoci a komplementární či alternativní léčby.

Šetření se zúčastnilo 18 terapeutů, kteří informovali celkem 780 klientů o možnosti vyplnit elektronický dotazník. Celkem jsme obdrželi 392 vyplněných dotazníků, některé jsme vyloučili ze statistického
zpracování z důvodu např. nízkého věku pod 18 let. Ke zpracování bylo zařazeno 378 dotazníků, návratnost tedy činí 48,5 %.

V přiloženém dokumentu je uveden přehled výsledků na jednotlivé otázky. Hlubší souvislosti budou analyzovány později a publikovány v odborném tisku.

Dotazník a sběr dat organizačně a ve spolupráci s terapeuty TČM připravil CESMEZ, z.s., Centrum pro sociologii medicíny a zdravotnictví, který bude rovněž zpracovával data.

 

Výsledky sociologického výzkumu

Číst 2065 krát Naposledy změněno neděle, 14 říjen 2018 21:08

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Komora tradiční čínské medicíny zastřešuje terapeuty a vzdělávací instituce zabývající se tradiční čínskou medicínou v České republice.

Adresa

Adresa:

Vyšehradská 423/27, 120 00 Praha 2

Mobil:

+420 778 737 437

E-mail:

info@komoratcm.cz