Přihlásit se

PŘIHLAŠTE SE DO SVÉHO ÚČTU

jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Novinky

Rok Zemského psa

Čínský kalendář, který sledoval den po dni ubíhání času již 4716 let, představil 15. února 2018 v 23 hod. Psa, který se pro tuto dobu spojil se Zemí. 

PES přichází ve složité době . Minulý rok byl rok detailů. Kohout, který vládl, se pokoušel zavést do života pravidel. Ne vždy se mu podařilo nejšťastnějším způsobem, některá jeho pravidla vyvolala spíš zmatek než pořádek. Máme velkou štěstí, že po vládě trochu poblázněného Kohouta přichází ZEMSKÝ PES.

Pes je bojovník

a asi o nás řadu věcí spočítal způsob, který by se nám trochu nelíbil. Naštěstí Země bude nejméně trochu krotit. Dočkáme se pravděpodobně revizí řady pravidel , která byla stanovena nejen zákonodárci, ale iv našich domácnostech. Otevření času masí se z chladivého VODY přesune do horkého OHNĚ a přinese energii JINOVÉHO ŽÁRU . Pro nás, středoevropany, bude (ostatně jako vždy) rok Země zásadní.

Jak to bude s počasím?

 

Země vládne rokům, končící osmičkou a devítkou, as těmi máme bohaté zkušenosti. Předpovídat dlouhodobě je otázka značně problematická a nevděčná, energie někdy opozdí, někdy nás překvapí dřív. Celkově by tento rok měl být chladnější než roky minulého, a také by měl přinést více srážek. Zima by měla být chladná a větrná, jaro kupodivu jarní, teplé a také hodně větrné, léto teplé, vlhké, pravděpodobně poněkud přeplněné, podzim suché a následující zima by měla být opět chladná a větrná.

Vztahy

Ve vztazích se jako ve všech aspektech našeho světa projevuje poznané období ohně, takže budeme chápat vztahy kolem nás velmi citlivě až alergicky , zásadní roli bude hrát i sex. Vystoupí nahá nepikrášlená realita Země a růžové brýle se stanou minulostí . Žár přináší nejen radost a štěstí, ale také zbrklost, lehkost, neodpovědnost, lpění, úzkostlivost a hypersenzitivitu takového formátu, že ji lze velmi dobře srovnat s hypersenzitivitou pubertální.

Budeme ale pohyblivější . Počátkem vlády dvanáctiletí Hliněných rat (2008 - 2020) se situace začala měnit. Postupně se naše vnímání z Žaru přetočilo do Vlhky a tíha, která na nás doléhá, ​​samozřejmě projevuje i na vztazích. Do našeho života nastoupila empatie, pocit sounáležitosti, vnímání reality, ale také tíha, mudrování, přemílání starostí . Problém nastává, pokud se u jednoho z partnerů projeví potřeba empatie, druhá ovšem považuje celou situaci za napínavou.

Nezapomeňme, že naše vztahy nekončí u lidí. Naše okolí se skládá z přírody živé i neživé, z doby a prostoru. Ať se nám bude líbit nebo ne, budeme se muset zabývat věcmi, které možná s lidmi souvisejí pouze okrajově . Ale i toto okrajové spojení vstoupí do našeho života jako předmět k zamyšlení, nebo dokonce závažný problém. Stále více se budeme setkávat s pojmy voda, vzduch, skály, řeky ... Živelné katastrofy nám připomínají často velmi důrazně.

Ekonomika a finanční trhy

Pokračovat bude relativně zajímavá situace na finančních trzích. Realita země bude odhalena nadhodnocená akcie, řada podniků - i světoznámých - bude náhle vypadat v úplně jiném světle než v předchozích letech. Možná to zní zvláštně, ale výkyvy na finančních trzích jsou opravdu cestou k stabilizaci.  Finanční a hospodářské trhy předběhnou politikou. Jediné řešení pro budoucí rozvoj jednotlivých ekonomik bude globální úvaha, nastavení takových pravidel, které budou výhodné pro všechny zúčastněné strany .

Hliněný pes a naše zdraví

Velkým problémem roku 2018 bude tíha, kterou nám přinese vládní země. Je s ní spojená těžká únava, nechuť do jakékoli činnosti, nevůle žít . Řada z nás bude dokonce volit odborné vyšetření, zda se nejedná o nějaký větší zdravotní problém.
Obavy tohoto roku mohou ještě zesílit. A rozhodně si nepomůžeme rozumným dokazováním, jedinou obranou je žít naplno . Potřebujeme najít způsob, jak dostat starosti z hlavy a současně se vědomě starat o přísun radosti a hlavně informací .

Váhavost a nerozhodnost , které nám země bude koordinovat, nepřispějí k pohodě a mohou podlomit naši zdraví . A zdravotní dopady budou směřovat hlavně na tlusté střevo a konečník . Problémy těchto orgánů často nesouvisí se špatnými stravovacími návyky, ale právě s neschopností říkat: "Ne, to nemám rád, cestou nevede cesta." Pokud se nedokážeme vypořádat, hrozba skutečného zklamání.

Realita Země by nám měla pomáhat, nebojme se opřít obrazně a literálně . Příští rok bude Země opravdu léčit sama, země. Každým dotykem bosých chodidel, každým přesazením květin zapadnout pilulku zdraví. A v každé kapse by měl najít své místo kamínky. Ten můj se jmenuje Žužlík.

Zhoršit se mohou psychické výkyvy (hlavně obsese), které se pak odráží na hormonální prostředí postižených jedinců. Složitá hormonální situace může způsobit nežádoucí projevy na kůži a zhoršení akné, ovšem při zvládnutí hormonálních výkyvů bude pokožka schopná rychlé healing. U pubertálních dětí i žen a mužů v přestupu mohou docházet k velkým výkyvům v chování, ke zdravotním problémům, k depresím. Psychické propady se mohou projevit v oblasti trávení, mnohem víc než jindy hrozí mentální anorexie nebo bulimie.

Záněty budou hrozit na každém kroku. Neměli bychom je přecházet, naopak bychom měli být vděčni. Pokud máme v těle zabalené zánětlivé ložiska, Žár je rozdmychá - a pes bude schopen s nimi otočit .

Chraňte si kosti . Kosti nemusejí srůstat, špatně bude fungovat mineralizace a bude se projevovat nejen na zhoršené léčení traumatózních poranění kostí, zhorší se i artróza a problémy, které můžeme mít i arthritida.

Dostáváme se do mimořádného postavení

Přichází představitel Nebes, militantní pes . Očekáváme můžeme soucitný pohled Země, ale předpokládejme spíš značně tvrdé zacházení . Jedna z nejstarších knih světa, čínská Kniha proměn nás upozorňuje: NEBE a ZEMĚ jsou bez blahovůle, deset tisíc bytostí jsou pro ně věchovití psi. Když si uvědomíme, že deset tisíc bytostí jsme my a vechtové psy házeli Číňané do řek, pak bude na místě veliká ostražitost. A hlavně pravdivost, Pes nesnáší podvody .

Tak vítejte v roce ZEMSKÉHO PSA! 

Číst 1471 krát Naposledy změněno sobota, 22 září 2018 19:49

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Komora tradiční čínské medicíny zastřešuje terapeuty a vzdělávací instituce zabývající se tradiční čínskou medicínou v České republice.

Adresa

Adresa:

Vyšehradská 423/27, 120 00 Praha 2

Mobil:

+420 778 737 437

E-mail:

info@komoratcm.cz