studium studium www.pixabay.com (https://pixabay.com/photos/books-study-literature-learn-stack-2158737/)

Před prázdninami dokončili studium Farmaceutického asistenta tři členové Komory TČM, kteří se v souladu s platnou legislativou roku 2017 vydali na cestu doplnění si vzdělání, aby dosáhli na titul Terapeut čínské medicíny. Všem gratulujeme.

Další ze studentů půjdou ke zkoušce po prázdninách. Držíme jim palce a přejeme šťastnou ruku při výběru otázek.

V tomto článku přinášíme interview s paní Evou Tománkovou.

1) Co vás vedlo k rozhodnutí doplnit si vzdělání? Proč jste se rozhodla právě pro tuto školu?

Důvodů bylo více, jednak legislativní, kdy se v roce 2017 připravoval zákon, který měl zařadit tradiční čínskou medicínu mezi zdravotnické obory a jednak i profesní, kdy považuji za nutné mít alespoň základní zdravotnické znalosti, pokud chci nadále pracovat se zdravím lidí. Obor farmaceutický asistent se jevil jako dobrá volba, a dnes, po skončení studia, to mohu jen potvrdit.

2) Co jste od studia očekávala? Bylo vaše očekávání naplněno?

Očekávala jsem získání hlubokých znalostí o farmakokinetice a farmakodynamice léčiv v lidském organismu, získání nových informací z farmakognosie, tj. vědní disciplíně zabývající se léčivy přírodního původu, jejímž úkolem je poznávat zdroje přírodních léčiv a v samotném důsledku jsem se chtěla naučit zpracovávat léčiva do různých lékových forem – mastí, krémů, výluhů, tinktur apod.

3) Co bylo v průběhu studia nejtěžší? Co vám pomohlo vše zvládnout?

Zvládnutí celého tříletého studia bylo velmi náročné a to jednak časově skloubit školu, práci, rodinu a soukromý život, a jednak na samotný rozsah a hloubku učiva. Zvládnutí studia bylo hlavně o vnitřní motivaci doplnit si zdravotnické vzdělání. Zároveň mě studium i přes jeho náročnost velmi bavilo, což je pak vždycky snazší.

4) Jaký byl přístup školy k vašemu projektu - vzdělání praktiků TČM?

Vedení školy samozřejmě vědělo, že se vytvořila skupina praktiků TČM, ale že by kvůli tomu přizpůsobovalo výuku nebo samotný přístup, tak to rozhodně ne. Brali nás jako budoucí farmaceutické asistenty, nikoliv jako terapeuty TČM.

5) Co vám studium dalo a jak využijete toto vzdělání či nově nabyté zkušenosti ve své praxi či životě?

Získala jsem hluboké znalosti o léčivých přípravcích, které většina mých klientů užívá, a díky tomu mohu lépe pochopit vliv těchto léků na jejich aktuální zdravotní stav.

6) Shrňte prosím jednou větou své sdělení - "jak vnímám tyto tři roky svého života".

Tříleté studium bylo velmi vyčerpávající, ale jsem velmi vděčná, že jsem se odhodlala se přihlásit, neboť nabyté vzdělání za to stálo.

Číst 920 krát Naposledy změněno středa, 19 srpen 2020 17:56