Tradiční čínská medicína je tady!

Někteří jsou nadšeni, někteří mají obavy. Naším cílem, tedy cílem Komory, je tyto obavy rozptýlit. Jak? Informacemi především. Nezapomínejme však na to, že jakákoli metoda je mimo jiné závislá na kvalitě toho, kdo ji aplikuje.

Není možné absolvovat orientační kurz a prohlásit se za Praktika tradiční čínské medicíny. K tomu je třeba obsáhlé a tvrdé studium a neméně vydatná praxe pod vedením zkušeného lektora, profesní zkouška a samozřejmě další (v podstatě celoživotní) vzdělávání.

Tradiční čínská medicína (TČM) se nejen v Číně, potažmo v Asii, ale na všech kontinentech těší náležité úctě, neboť zásadním způsobem podporuje zdraví populace. Ročně se v Číně pomocí TČM ošetří 200 miliónů osob ambulantně a 7 miliónů osob v nemocnicích na lůžkových odděleních, kterých je přibližně 3 000 z celkových 18 000 nemocnic.

TČM nabízí efektivní a dostupnou alternativu západní medicíně.

Ačkoli pojmosloví využívané v TČM jako například jin, jang, oheň, vítr, chlad apod. možná nezní uchu západního člověka vědecky, opak je pravdou. Pojmy TČM jsou definovány naprosto pregnantně. A tedy, bez dokonalé znalosti pojmosloví nelze o TČM vůbec hovořit.

Tradiční čínská medicína má přísná pravidla a kriteria, její materie je až nedozírně obsáhlá. Empirická zkušenost shromážděná, strukturovaná a vybroušená během mnoha staletí garantuje výsledky a tyto výsledky také přináší.

Číst 4950 krát Naposledy změněno neděle, 09 prosinec 2018 12:38