Přihlásit se

PŘIHLAŠTE SE DO SVÉHO ÚČTU

jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Tradiční čínská medicína

fytoterapie, akupunktura, dietetika, cvičení, tuina...

Jak si vybrat terapeuta

Jak si vybrat terapeuta

Chcete se léčit tradiční čínskou medicínou a nejste si jisti, jak a kde si vybrat terapeuta? Potřebujete základní informace o tom, jak vypadá vyšetření dle zásat tradiční čínské medicíny?

Tradiční čínská medicína a její postavení v ČR

Předně je třeba upozornit, že úroveň služeb se pohybuje v rovině poradenství v oblasti životního stylu. Naše legislativa se dodnes nevypořádala s existencí funkčních medicínských systémů, které jsou postaveny na jiné teoretické bázi, nežli konvenční (západní) medicína. Z toho důvodu můžeme garantovat sice znalosti našich členů, nicméně nemůžeme doporučovat TČM namísto konvenčích postupů.

I za této neutěšené situace Komora sdružuje praktiky, kteří mají potřebnou kvalifikaci a rozumí dostatečně oboru TČM. Za tím účelem požadujeme zkouškou ukončený akreditovaný studijní obor v TČM a splnění praxe.

Seznam praktiků naleznete na našich stránkách. Zde si můžete vybrat terapeuta v blízkosti Vašeho bydliště.

Jak vypadá vyšetření

Součástí řádného vyšetření TČM je podrobný rozhovor, vyšetření pulzu a jazyka.

Součástí terapeutického postupu je i vysvětlení nálezu klientovi podle hledisek TČM, doporučení stravovací a pohybová. Praktik by dále měl informovat klienta o návrhu a postupu léčby a její předpokládané délce a ceně.

Nahradí léčba tradiční čínskou medicínou léky které užívám?

Přístupy TČM obvykle nevyžadují vysazovat léky předepsané ošetřujícím lékařem. Sami bez vědomí praktika a ošetřujícího lékaře zavedenou léčbu nevysazujte!

Co když můj praktik nemá jistotu, jak postupovat dál?

Pokud si praktik není jist ve svých závěrech nebo doporučeních, je povinen své stanovisko konzultovat s dalším praktikem Komory (supervizorem).

Za optimální považujeme za stávajících právních podmínek situaci, kdy Praktik TČM má profesní kontakt se zdravotnickým zařízením klienta.

Číst 3240 krát Naposledy změněno pátek, 21 září 2018 20:46

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Komora tradiční čínské medicíny zastřešuje terapeuty a vzdělávací instituce zabývající se tradiční čínskou medicínou v České republice.

Adresa

Adresa:

Vyšehradská 423/27, 120 00 Praha 2

Mobil:

+420 778 737 437

E-mail:

info@komoratcm.cz