Qi-gong

Čínské zdravotní cvičení Qi-Gong slouží k podpoře tělesné i duševní kondice a k prohloubení vnitřního pocitu zdraví, urychlení regenerace a nastartování léčebných mechanismů.

V čínských nemocnicích a parcích jsou běžně k vidění skupinky lidí, cvičících některou z tradičních sestav. Když nelze cvičit ve stoje, je možné i vsedě nebo si pohyb jen vizualizovat.

Smyslem cvičení je zprůchodnění drah a vedení energie. Brzy se zvýší vnímavost a cvičenec je schopen energii vnímat a pracovat s ní. Souběžně s tím se zautomatizuje a prohloubí dýchání - nejdůležitější zdroj životodárné energie.

Číst 2966 krát Naposledy změněno čtvrtek, 13 září 2018 21:41
Více z této kategorie: Jak si vybrat terapeuta »