Baňkování a Moxování

Baňkování a moxování je v poslední době velmi vyhledávané. Jedná se metody velmi rychle působící, zejména při odstranění bolesti v daném místě.

Baňkování

je metoda, využívající podtlaku, který vznikne v baňce po odsátí nebo vyhoření vzduchu. Při aplikaci na bolestivém místě dojde k nasátí kůže, podkoží a svalstva do baňky. Tím se rozšíří cévy, zrychlí průtok krve a odstraní bolest.

Typicky se baňkování používá při bolestivých stavech, počátečním nachlazení, kašli, alergiích a podobně. Je to šetrná metoda, kterou bez potíží zvládnou i nejmenší děti.

Moxování

spočívá v nahřívání akupunkturních drah a bodů pelyňkovým doutníkem. Protože využívá tepelného záření, pracuje se s ním hlavně tam, kde je deficit energie, zvláště energie prohřívající - jangové. Pro svoji jednoduchost se stala oblíbenou pomůckou v domácí léčbě. Po konzultaci s terapeutem ji zvládne i laik.

Číst 3313 krát Naposledy změněno pátek, 21 září 2018 20:40
Více z této kategorie: « Masáže Tui-Na Dietetika »