Komora TČM

Informace o systému a činnosti KTČM

Typy členství v Komoře TČM

Komora TČM může přiznat následující typy členství: Praktik TČM, Kandidát na praktika, Student TČM, Přítel TČM, čestný člen a čestný prezident.

Každý člen má právo:

• být informován o činnosti a hospodaření Komory
  • obracet se se svými návrhy a podněty na orgány Komory, svobodně vyslovovat své názory, náměty a kritické připomínky ve věcech týkajících se Komory, účastnit se Valné hromady, hlásit se o účast s předností před nečleny na akcích pořádaných Komorou
  • využít odborné a právní podpory Komory
  • odebírat tiskoviny vydávané Komorou (v on-line formě)

PŘÍTEL Komory TČM

Chová sympatie k TČM a má touhu podpořit činnost Komory. Vážíme si finanční podpory ve formě členského příspěvku (500,- Kč ročně) nebo daru (v libovolné výši) a také případné aktivity. Uvítáme jakoukoli formu lidských zdrojů, např. účast na akcích pořádaných Komorou, aktivní zapojení se do práce Komory, propagace na sociálních sítích a sdílení našich příspěvků, další a další možnosti - dobrovolnosti se meze nekladou :).

V typu členství Přítel je obsažen VIP vstup do členské sekce s časopisem Ženšen, možnost účasti na Valné hromadě.

STUDENT TČM

Studuje tradiční čínskou medicínu v akreditované instituci (1. škola TČM nebo TCM Institut). V případě studia TČM na jiné instituci musí být zakončené závěrečnou zkouškou (o uznání vzdělání v tomto případě rozhodne Představenstvo na základě zprávy Akreditační komise).

Student podporuje Komoru TČM ve formě členského příspěvku (500,- Kč ročně) a vítána je také jakákoliv aktivita ve prospěch Komory TČM.

V typu členství Přítel je obsažen VIP vstup do členské sekce, členského diskusního fóra, přístup do sekce s časopisem Ženšen, e-mailem rozesílané informace o činnostech Komory TČM a postupu legalizace TČM v ČR, možnost účasti na Valné hromadě.

KANDIDÁT NA PRAKTIKA TČM

Má absolvované vzdělání v TČM, t.j. v akreditované instituci (1. škola TČM nebo TCM Institut) nebo jiné studium TČM zakončené závěrečnou zkouškou (o uznání vzdělání v tomto případě rozhodne Představenstvo na základě zprávy akreditační komise).
Kandidát podporuje Komoru TČM ve formě členského příspěvku (1000,- Kč ročně) a vítána je jakákoliv aktivita ve prospěch Komory TČM.

Kandidátem může být člen maximálně 24 měsíců, po uplynutí této doby musí požádat o statut Praktika.

V typu členství Kandidát je obsažen VIP vstup do členské sekce, členského diskusního fóra, přístup do sekce s časopisem Ženšen, e-mailem rozesílané informace o činnostech Komory TČM a postupu legalizace TČM v ČR, možnost účasti na Valné hromadě. Má prrávo hlasovat na valné hromadě s vyjímkou práva volebního.
Má právo být uveden na zveřejněném seznamu kandidátů na praktika Komory.

PRAKTIK TČM

Má absolvované vzdělání v TČM, t.j. v akreditované instituci (1. škola TČM nebo TCM Institut) nebo jiné studium TČM zakončené závěrečnou zkouškou (o uznání vzdělání v tomto případě rozhodne Představenstvo na základě zprávy akreditační komise) a nejméně 24 měsíců odborné praxe v rozsahu minimálně 20 hodin týdně. K přijetí na pozici Praktik dokádá 3 kazuistiky z vlastní praxe.

Praktik podporuje Komoru TČM ve formě členského příspěvku (2000,- Kč ročně) a dodává 1 kazuistiku z vlastní praxe každý rok. Vítána je jakákoliv aktivita ve prospěch Komory TČM.

V typu členství Praktik je obsažen VIP vstup do členské sekce, členského diskusního fóra, přístup do sekce s časopisem Ženšen, e-mailem rozesílané informace o činnostech Komory TČM a postupu legalizace TČM v ČR, možnost účasti na Valné hromadě s hlasovacím právem, včetně práva volebního. Může být volen nebo jmenován do představenstva KTČM.
Má právo být uveden na zveřejněném seznamu Komory jako Praktik TCM.

POZASTAVENÉ ČLENSTVÍ PRAKTIK TČM

Jedná se o přerušení činnosti Praktika na dobu určitou. Může jít o vycestování do zahraničí, nástup na mateřskou dovolenou atd. V takovém případě je nutné poslat žádost o pozastavení členství s uvedením důvodu a předpokládanou dobou pozastavení. Poplatek za tento typ členství činí 500,- Kč ročně. Praktik v době pozastavení nebude uveden v katalogu Praktiků na stránkách KTCM. O navrácení na pozici Praktik je nutné opět požádat a doplnit 3 kazuistiky.

Číst 3809 krát Naposledy změněno pondělí, 19 listopad 2018 20:56