Přihlásit se

PŘIHLAŠTE SE DO SVÉHO ÚČTU

jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Tradiční čínská medicína

fytoterapie, akupunktura, dietetika, cvičení, tuina...

Akupunktura

Když se řekne čínská medicína, vybaví se většině dotazovaných akupunktura. Její vznik se nejspíše pojí s náhodou. Legendy říkají, že bodnutím se větvičkou do určité části těla došlo k ústupu bolesti zad, která postiženého trápila dlouhou dobu.

Dnes se pro ošetření používají jednorázové sterilní jehly o tloušťce kolem 0,20 mm, jejichž délka je úměrná hloubce, ve které se akupunkturní bod nachází.

Podle TČM jsou akupunkturní body brankami energie, které harmonizují naše tělo s okolním prostředím a vesmírem všeobecně. Ačkoliv je nenajdeme v anatomickém atlasu, lze jejich existenci změřit zvýšeným elektrickým nábojem a změnou napětí.

Na rozdíl od fytoterapie vyžaduje léčba akupunkturou pravidelné návštěvy minimálně jednou týdně. Po výchozí diagnostice terapeut ošetří vybrané body. Celá procedura trvá 30-60 minut. Léčba akupunkturou není nijak bolestivá, příjemnou bychom ji však také nenazvali. Množství použitých bodů se různí podle intenzity potíží.

Číst 4428 krát Naposledy změněno pátek, 21 září 2018 20:31
Více z této kategorie: « Fytoterapie Masáže Tui-Na »

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Komora tradiční čínské medicíny zastřešuje terapeuty a vzdělávací instituce zabývající se tradiční čínskou medicínou v České republice.

Adresa

Adresa:

Vyšehradská 423/27, 120 00 Praha 2

Mobil:

+420 778 737 437

E-mail:

info@komoratcm.cz